Czas na finały

Zakończyły się grupowe rozgrywki minikoszykówki dziewcząt. W grupie pierwszej awansem do finału dostała się PSP 5. W pozostałych grupach mogliśmy oglądać zaciętą rywalizację.

W grupie drugiej spotkały się zespoły z Podzamcza (PSP 26), Piaskowej Góry (PSP 15) oraz Starego Zdroju (PSP 30). W pierwszym pojedynku w szranki stanęły młode koszykarki z "26" i "15". Po pierwszej połowie żaden z zespołów nie objął znaczącej przewagi – dopiero w drugiej podopieczne Anny Kotek odskoczyły na kilkanaście punktów i do końca spotkania nie oddały inicjatywy.
PSP 26  26: 10 PSP 15

Przegrana drużyna grała mecz kolejny – w tym spotkaniu PSP 15 pokonała po jednostronnym widowisku PSP 30. Tym samym o awansie decydowało bezpośrednie starcie szkół z Piaskowej Góry i Podzamcza.
PSP 15 20:12 PSP 30
W ostatnim spotkaniu PSP 26 podejmowała ekipę ze Starego Zdroju – wyraźna przewaga narzucona już od pierwszych minut zdominowała mecz, tym samym pieczętując wygraną PSP 26.

PSP 26 38:4 PSP 30

W grupie drugiej mogliśmy oglądać również 3 pojedynki. Tym razem nie zawiodły ekipy z Piaskowej Góry, Podzamcza oraz Śródmieścia.
W pierwszym pojedynku naprzeciw siebie stanęły podopieczne Jerzego Rytko (PSP 21) oraz Karoliny Dębowskiej ( PSP 37). Po jednostronnym widowisku to dziewczęta z Podzamcza mogły cieszyć się z pierwszej (dość wysokiej, bo 30:8) wygranej.
PSP 21 30:8 PSP 37

Drugi mecz był bardziej zacięty – PSP 28 również chciała pokazać się z dobrej strony i po dramatycznym pościgu punktowym w ostatnich minutach gry, ostatecznie uległy 20:22 ekipie z "37"
PSP 28 20:22 PSP 37

Aby myśleć o awansie do finału, PSP 21 musiało wygrać z "28" – dokonało tego w sposób wyraźny, uzyskując na początku meczu kilkupunktową przewagę której nie oddały do ostatniej syreny meczu.
PSP 21 24:18 PSP 28