Derby znów na plus

Po raz drugi w tym sezonie koszykarze Górnika Trans.eu TWS-Mazbud okazali się lepsi od Sudetów Jelenia Góra. W środowy wieczór nasi wygrali na wyjeździe 75:60 po meczu, który tylko w pierwszej kwarcie stał pod znakiem wyrównanej walki.

Tylko w pierwszej ćwiartce niżej notowani jeleniogórzanie dotrzymywali kroku wiceliderowi II ligi, stąd dość zacięta walka zakończona prowadzeniem Sudetów 22:21, a na uwagę zasługuje wyczyn Łukasza Niesobskiego, zawodnika gospodarzy, a zarazem brata Rafała z Górnika, który zdobył pierwszych 9 punktów rywali. W kolejnej kwarcie goście postawili na skuteczniejszą niż dotychczas obronę i miejscowi stanęli. Biało-niebiescy powtórzyli za to wyczyn strzelecki z wcześniejszej odsłony i w rezultacie na półmetku derbowego pojedynku prowadzili różnicą 8 „oczek".

Po zmianie stron jeleniogórzanie rzucili się do odrabiania strat i w efekcie w 26 minucie niemal doszli wałbrzyszan (46:49). Na tym jednak przeciwnik poprzestał, gdyż do końca trzeciej kwarty punktowali jedynie Górnicy, którzy zwiększyli przewagę do 10 punktów. Wkrótce było jeszcze lepiej, gdyż pierwsze fragmenty ostatniej części goście wygrali 7:0 i dość spokojnie prowadzili 63:46. Sudety próbowały jeszcze zniwelować dystans do wałbrzyszan. Po chwilowym przestoju przebudził się Rafał Niesobski, autor łącznie 27 „oczek", ale nasi cały czas kontrolowali przebieg meczu nie dopuszczając do nerwowej końcówki, dzięki czemu odnieśli jedenaste zwycięstwo w sezonie.

Sudety Jelenia Góra – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 60:75 (22:21, 12:21, 12:14, 14:19)Górnik: Niesobski 16, Józefowicz 16, Niedźwiedzki 12, Glapiński 11, Suchodolski 7, Iwański 6, Adranowicz 4, Rzeszowski 2, Borzemski 1, Krzymiński 0, Myślak 0, Ratajczak 0. Trener: Arkadiusz Chlebda

Pozostałe wyniki XIV kolejki:Exact Systems Śląsk Wrocław – Drogbruk Kalisz 67:52, Muszkieterowie Nowa Sól – Sokół Marbo Międzychód 76:58, Obra Kościan – Biofarm Basket Suchy Las 62:88, Rawia Rawag Rawicz – Jamalex Polonia 1912 Leszno 61:45. Pauza – Nysa Zetkama Doral Kłodzko

Tabela II ligi1. Nysa Kłodzko 12 23 +1862. Górnik Wałbrzych 12 23 +1243. Basket Suchy Las 13 22 +1234. Drogbruk Kalisz 13 21 +975. Muszkieterowie N. Sól 12 18 +166. Sokół Międzychód 13 18 -887. Polonia Leszno 13 17 -558. Sudety J. Góra 13 17 -889. Śląsk Wrocław 13 17 -9710. Rawia Rawicz 12 16 -7111. Obra Kościan 12 15 -147