Dziesiąta wygra z rzędu!

Koszykarze Górnika Wałbrzych odnieśli dziesiąte zwycięstwo z rzędu w trzeciej lidze. W sobotni wieczór we własnej hali pokonali Maximus Kąty Wrocławskie 74 – 68. Drużynę do zwycięstwa poprowadził duet Glapiński – Józefowicz, którzy razem zdobyli 40 punktów.

Z 30-minutowym opóźnieniem rozpoczął się sobotni pojedynek Górnika z Maximusem. Opóźnienie było spowodowane dłuższym, niż zakładali to organizatorzy, meczem siatkarzy. Pierwsza kwarta w wykonaniu obu drużyn była beznadziejna. Pudła z łatwych pozycji i ogromna liczba strat to najlepsze słowa, aby opisać to, co się działo w pierwszych dziesięciu minutach. Szwankowała również skuteczność, dlatego pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 14 – 12 dla Górnika. Na początku drugiej części meczu, dość niespodziewanie, przyjezdni wyszli na kilku punktowe prowadzenie, jednak Górnikowi udało się przed końcem pierwszej połowy zniwelować starty do zaledwie jednego punktu. Wynik 35 – 34 dla gości zwiastował niesamowite emocje po przerwie. Na drugą połowę meczu nasi koszykarze wyszli bardzo mocno zmotywowani. Wałbrzyszanie zaczęli bardzo dobrze bronić, co wymuszało łatwe straty rywali. W trzeciej kwarcie w naszym zespole było widać szybkie przejście z obrony do ataku, które kończyło się łatwymi punktami spod kosza. Obudził się również Józefowicz, po tym jak jeden z jego rzutów wolnych nie doleciał nawet do obręczy, za co dostał ironiczne brawa z trybun. Po tej akcji widać było w oczach „Józka” sportową złość i trzy następne akcje zakończył celnymi rzutami zza linii 6,25 metrów, czym uciszył wszystkich krytyków. Dzięki tym punktom Górnik odskoczył na bezpieczną przewagę. W ostatniej kwarcie Górnik kontrolował wydarzenia na parkiecie i dzięki mądrej grze Rafała Glapińskiego zdobywcy 26 punktów w całym meczu Górnik, utrzymał przewagę i wygrał całe spotkanie 74 – 68. Dzięki temu zwycięstwu Górnik umocnił się na pozycji lidera trzeciej ligi z bilansem 10 – 0 i jest jedyną niepokonaną drużyną w trzeciej lidze. Najbliższe spotkanie nasi zawodnicy rozegrają na wyjeździe, a przeciwnikiem będzie obecny wicelider Spartakus Jelenia Góra. Mecz odbędzie się 18 stycznia. Godzina rozpoczęcia spotkania nie jest jeszcze znana. W trakcie meczu kibice Górnika upamiętnili pamięć tragicznie zmarłego Przemka Czai wywieszając transparent. Podwójne powody do radości ma lider zespołu Rafał Glapiński. Wskoczył on na piątą lokatę w historii pod względem występów w barwach naszego klubu, przeskakując Marcina Sterengę. Obecnie „Glapa” ma na swoim koncie 271 występów.

Górnik Wałbrzych – Maximus Kąty Wrocławskie 74 – 68 (14 – 12, 20 – 23, 20 – 12, 20-21)Górnik Wałbrzych: Glapiński 26, Józefowicz 14, Iwański 9, Maryniak 6, Borzemski 6, Stochmiałek 5, Narnicki 5, Olszewski 2, Karwik 1, Fedoruk 0.

Trener : Arkadiusz Chlebda