Górnik ogrywa Gryf

Dzięki bramkom Daniela Zinke i Michała Bartkowiaka Górnik Wałbrzych pokonał na własnym stadionie 2:0 Gryf Wejherowo. Na szczególne brawa w dzisiejszym zasługuje również Damian Jaroszewski, który kilka razy uratował biało-niebieskich przed utratą bramek.

Mecz rozpoczął się praktycznie od drugiej połowy. W pierwszych 45 minutach zawodnicy obu drużyn nie stworzyli dogodnych sytuacji do zdobycia bramek. Kolejną odsłonę spotkania idealnie rozpoczęli przyjezdni. W tej części gry wysoka dyspozycję pokazał Jaroszewski. Najpierw broniąc bramki przed Jackiem Kusiakiem, a chwile później wyłapując płaski strzał Michała Twardowskiego. W 70 minucie meczu nastąpił przełom. Ładnym i technicznym lobem nad bramkarzem przyjezdnych bramkę na 1:0 strzelił Daniel Zinke. Dokładnie 12 minut później kibice wiedzieli, że w tym dniu zainkasujemy trzy punkty. Dzięki dobitce Bartkowiaka (po słupku Marcina Folca) biało – niebiescy prowadzili już 2:0. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie. Poniżej kilka zdjęć

Górnik Wałbrzych – Gryf Wejherowo 2:0 (0:0)Bramki: 1:0 Daniel Zinke (70), 2:0 Michał Bartkowiak (82)Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Orzech, Wojtarowicz, Sawicki, Wepa, Zinke (84 Moszyk), G. Michalak, Bartkowiak (90+1 Migalski), Szuba (56 Oświęcimka) Folc. Trener: Maciej Jaworski