Górnik samodzielnym liderem

Obawialiśmy się środowej potyczki trzeciej w tabeli Ślęzy Wrocław z wiceliderem rozgrywek – Górnikiem Wałbrzych, ale nasze obawy okazały się całkowicie nieuzasadnione. Podopieczni Bubnowicza i Morawskiego dosłownie rozjechali rywali aplikując miejscowym aż 4 gole nie tracąc przy tym nawet jednej bramki.

Takiego rozstrzygnięcia w stolicy Dolnego Śląska nie spodziewali się chyba najwięksi fani Górnika. Nasi dosłownie zmietli najbliższego sąsiada w tabeli, a dzięki niespodziewanej porażce u siebie rezerw Miedzi Legnica wskoczyli na fotel lidera, na którym mamy nadzieję, iż utrzymają się jak najdłużej. Pojedynek rozpoczął się od szybko zdobytej przez wałbrzyszan bramki. W 19 minucie Marcin Morawski podał na lewo do Damiana Migalskiego, który odwdzięczył się dokładnym dograniem do Marcina Orłowskiego, a ten celnie przymierzył do siatki. Górnicy błyskawicznie poszli za ciosem, gdyż w 24 minucie prowadzili już 2:0. Tym razem bramkarza gospodarzy pokonał Mateusz Sawicki, który swój niemal 30-metrowy rajd zakończył pewnym uderzeniem z linii „16". Do przerwy wynik potyczki już się nie zmienił, choć niewiele brakowało, a Orłowski po raz drugi wpisałby się na listę strzelców, jednak jego uderzenie odbiło się od słupka.

Myliłby się ten, kto po zmianie stron spodziewał się groźnych ataków Ślęzy. Co prawda wrocławianie uzyskali niewielką przewagę, jednak do siatki trafiali jedynie Górnicy. Po raz pierwszy w 68 minucie, gdy faulowany w polu karnym Orłowski sam wymierzył przeciwnikowi karę trafiając z 11 metrów. Utrata trzeciej bramki ostatecznie podcięła skrzydła gospodarzom, podczas gdy nasi włączyli kolejny bieg i niewiele ponad kwadrans później zadali czwarty cios zaskoczonym takim przebiegiem rywalizacji wrocławianom. W roli asystującego wystąpił przebywający zaledwie 120 sekund na boisku Mateusz Sobiesierski, który idealnie obsłużył Orłowskiego, a ten po raz trzeci zmusił golkipera rywali do kapitulacji. Po tej wygranej Górnicy awansowali na 1. miejsce w klasyfikacji, a o sporym sukcesie naszych najlepiej świadczy fakt, iż dla Ślęzy była to pierwsza porażka w tegorocznych rozgrywkach.

Kolejny ciekawie zapowiadający się pojedynek wałbrzyszanie rozegrają już w najbliższą niedzielę o godzinie 15.00. Naszym nadchodzącym przeciwnikiem będzie Miedź II Legnica, a więc tracący do Górników 3 punkty wicelider tabeli.

Ślęza Wrocław – Górnik Wałbrzych 0:4 (0:2)Bramki: 0:1 Marcin Orłowski (19), 0:2 Mateusz Sawicki (24), 0:3 Marcin Orłowski (69 – rz.k.), 0:4 Marcin Orłowski (85)Górnik: Jarosiński, D. Michalak, Orzech, G. Michalak (71 Mrowiec), Surmaj (73 Krzymiński), Sawicki, Morawski, Rytko, Oświęcimka (86 Tatuśko), Migalski (83 Sobiesierski), Orłowski. Trenerzy: Robert Bubnowicz i Marcin Morawski

Pozostałe wyniki X kolejki:KP Brzeg Dolny – Foto-Higiena Gać 1:1, Formacja Port 2000 Mostki – Lechia Dzierżoniów 1:0, KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Piast Karnin 0:0, Stilon Gorzów Wlk. – Karkonosze Jelenia Góra 5:0, Polonia Stal Świdnica – Zagłębie II Lubin 2:1, Budowlani Lubsko – Piast Żmigród 0:4, Miedź II Legnica – Ilanka Rzepin 1:3, KS Polkowice – Śląsk II Wrocław 3:3

Tabela III ligi1. Górnik Wałbrzych 10 24 25:72. Miedź II Legnica 10 21 35:113. Ślęza Wrocław 10 19 16:104. Stilon Gorzów W. 10 19 22:135. KS Polkowice 10 19 26:166. Piast Żmigród 10 18 20:147. Śląsk II Wrocław 10 17 20:148. Formacja Mostki 10 16 21:159. Lechia Dzierżoniów 10 16 15:1110. Ilanka Rzepin 10 14 15:1911. Zagłębie II Lubin 10 13 25:812. Foto-Higiena Gać 10 12 13:1413. Polonia Stal Ś-ca 10 11 15:1814. Karkonosze J. Góra 10 11 14:2515. Piast Karnin 10 10 7:1216. Budowlani Lubsko 10 4 10:4117. KP Brzeg Dolny 10 4 8:2518. Bystrzyca K. Wr. 10 2 4:38