Górnik Wałbrzych - Polonia Świdnica 2:0

Górnik Wałbrzych – Polonia Świdnica 2:0

Aż dziesięć żółtych kartek pokazał arbiter w meczu Górnika Wałbrzych z Polonią/Sparta Świdnica. To miał być i był mecz przyjaźni, ale tylko na trybunach. Na murawie zawodnicy zacięcie walczyli od pierwszej minuty do ostatniego gwizdka.

W ostatnim meczu rundy jesiennej III ligi Górnik PWSZ Wałbrzych pokonał u siebie 2:0 trzecią w tabeli Polonię Świdnica. Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 25 minucie spotkania Dominik Janik, który z bliskiej odległości pokonał główką bramkarza Polonii.Po utracie gola świdniczanie rzucili się do ataku. Mimo kilku dogonych sytuacji nie udało się im jednak doprowadzić do remisu. Po zmianie stron biało – zieloni zaatakowali bramkę wałbrzyszan jeszcze agresywniej. Dlatego dżo pracy miał arbieter główny, który coraz częściej zaczął sięgać po żłóty kartonik. W ostatnich 15 minutach trenerzy obu zespołów przeprowadzili zmiany. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem Górnika w doliczonym czasie gry Adrian Moszyk podwyższył wynik spotkania na 2:0. Obie ekipy dzieli w tej chwili różnica 7 punktów. Odrobienie takiej straty w rundzie wiosennejdla Polonii może być sprawą niezwykle trudną.Górnik PWSZ Wałbrzych – Polonia Świdnica 2:0 (Dominik Janik 25, Adrian Moszyk 90+2) Zobacz tylko u nas galerie ponad stu zdjęć z meczu Górnik – Polonia. Przeczytaj wywiad z Robertem Bubnowiczem o planach na kolejną rundę i ewentulanych wzmocnieniach (Rozmowa Tygodnia – strona główna) Tylko u nas.