Kamyki 2016

Kamyki 2016

Aż 70 załóg zgłosiło się do piątej edycji rajdu samochodów terenowych „Kamyki 2016”, który odbył się na terenie gminy Głuszyca. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy klasy. Ostatecznie w kategorii Zmota wystartowały 24 załogi, w kategorii Obrzyn 11 załóg, a w klasie Seryjnej 34 samochody. Tradycyjnie obowiązywał zakaz używania wyciągarek.

Zawodnicy tegorocznej edycji mieli do dyspozycji znacznie więcej terenów w stosunku do poprzednich rajdów. Oprócz terenów zlokalizowanych wokół kamieniołomu i młyna oraz znanego z zeszłego roku odcinka położonego w okolicach hałdy starej kopalni uranu i okolic stadionu w Grzmiącej dodany został także odcinek, na którym znajdowało się bardzo dużo interesujących przeszkód terenowych. Był on położony pomiędzy dwoma szczytami w Sudetach Środkowych – Gomulnikiem a Rogowcem. Puchar Fair Play V edycji Rajdu Samochodów Terenowych Kamyki 2016 ufundowany przez burmistrza Głuszycy Romana Głoda zdobyła załoga Marcin Pociecha – kierowca i Andrzej Olszański – pilot. W klasie Seryjnej zwyciężyli: Robert Bartkowiak- kierowca i Maciej Matwiejczuk – pilot. Miejsce drugie zajęli Przemysław Pławecki – kierowca oraz Piotr Gładysz – pilot, natomiast miejsce trzecie Krzysztof Duda- kierowca i Anna Białoń – pilot. Zwycięzcą klasy Obrzyn został team Paweł Nowak – kierowca oraz Daniel Nowak – pilot. Kierowca Dawid Zając i pilot Dariusz Zając zdobyli miejsce drugie, a kierowca Justyna Watras i pilot Radosław Watras uplasowali się na miejscu trzecim. Kierowca Rafał Czachara oraz pilot Paweł Łozowski to zwycięzcy klasy Zmota. W tej kategorii na miejscu drugim znalazła się załoga Robert Urban- kierowca oraz Dariusz Długaszek –pilot, na miejscu trzecim kierujący pojazdem Mariusz Niemiec wraz z pilotem Tomaszem Janikiem. Jak przystało na jeden z najtrudniejszych rajdów terenowych bez wyciągarek w Polsce, tegoroczna trasa ”dała się we znaki” załogom, które na mecie jednogłośnie stwierdziły, że tak trudno jeszcze nigdy nie było. Większość załóg zapowiedziała jednak już swój udział w kolejnej edycji rajdu organizowanego przez Stowarzyszenie Sudety OFFROAD w partnerstwie z Gminą Głuszyca.