Kolejny szczyt tenisistów

w Sport

Początek roku obfituje w imprezy tenisowe, których areną są nowoczesne kryte korty przy ulicy Ogrodowej. Po lutowych Halowych Mistrzostwach Wałbrzycha w Deblu tym razem amatorzy białego sportu spotkali się, aby powalczyć o nagrody indywidualne.

Halowe Mistrzostwa Wałbrzycha w tenisie ziemnym ściągnęły do Tenis-Areny ponad dwudziestu graczy. Głównie z miasta i okolic, ale i Świdnicy, Jawora, Strzegomia, Lubawki oraz Wrocławia, choć w imprezie wystartował także przedstawiciel Rzeszowa, który zresztą należał do czołowych zawodników turnieju. Magnesem, który przyciągnął dość liczną grupę z odległych miejsc naszego kraju jest od kilku lat ranga imprezy. Nasze mistrzostwa zaliczane są bowiem do punktacji ATP, czyli Amatorskiego Tenisa Polski, stąd wizyta gracza z Rzeszowa czy jak w turnieju debla – Warszawy.

Weekendowe mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. Szczególnie interesująco wyglądała rywalizacja w klasyfikacji open. Głównie dzięki zwycięzcy – Andrzejowi Misiekowi ze Świdnicy, który okazał się poza zasięgiem lokalnych zawodników, w tym Łukasza Nowika, który ostatecznie musiał się zadowolić miejscem na niższym stopniu podium. W grupie starszych tenisistów, a więc zawodników powyżej 45 roku życia nie było niespodzianki. Na tym poziomie od kilku lat praktycznie bezkonkurencyjny jest Piotr Kaczmarczyk, na co dzień prezes WKT „Atri" Wałbrzych, który w finale zmagań „starszych" panów okazał się lepszy od Ryszarda Kwiatka, a więc przedstawiciela wspomnianego Rzeszowa.

Halowe Tenisowe Mistrzostwa WałbrzychaWyniki kategorii open1. Andrzej Misiek Świdnica2. Łukasz Nowik Wałbrzych

Wyniki kategorii +45 lat1. Piotr Kaczmarczyk Wałbrzych2. Ryszard Kwiatek Rzeszów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top