Mamy brązową medalistkę mistrzostw świata

Brawa, łzy szczęścia i ogromna radość towarzyszyły Oktawii Partyce z głuszyckiego gimnazjum, która zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc w Pilźnie.

W zawodach wzięło udział łącznie 217 mężczyzn oraz 72 kobiety z 25 krajów całego świata. Oktawia, reprezentująca Polskę, trenowana przez Jacka Kędzierskiego sięgnęła po brąz, puchar i III miejsce na podium. Pierwsze miejsce zajęła Petrunina Maria – z Rosji, na drugim miejscu uplasowała się Kiss Lilla – z Węgier. Polki zajęły drużynowo drugie miejsce w kategorii wiekowej do 18 lat. Wyjazd Oktawii na Mistrzostwa Świata był możliwy dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu osób prywatnych oraz różnych organizacji. W imieniu zawodniczki, trenera oraz UKS GIM Głuszyca serdecznie dziękujemy za wsparcie, pomoc i ogromną życzliwość. – Do końca nie byliśmy pewni, czy uda nam się zorganizować wyjazd. Jednak teraz wiemy , że warto było pokonać wszelkie trudności, aby móc wystartować w mistrzostwach. Ogromna radość z odniesionego sukcesu w pełni zrekompensowała długie przygotowania i treningi w pocie czoła . A co najważniejsze, Oktawia udowodniła, że jeżeli się czegoś pragnie, to można sięgnąć "gwiazd" -podsumował udział w zawodach trener naszej mistrzyni Jacek Kędzierski. -Cieszymy się bardzo z fantastycznego osiągnięcia naszej uczennicy. Jesteśmy dumni z tego, że szkoła w małym miasteczku potrafi odnosić sukcesy na miarę światową. Gimnazjum w Głuszycy to miejsce, gdzie każdy uczeń może rozwijać pasje i odkrywać swoje talenty, czego doskonałym przykładem jest właśnie Oktawia- powiedziała dyrektor głuszyckiego gimnazjum pani Ewa Dorosz. Dziś Gimnazjum Publiczne w Głuszycy wielkimi brawami powitało zwycięskiego trenera- Jacka Kędzierskiego, a jutro czekamy na to, aby złożyć gratulacje naszej Mistrzyni -brązowej medalistce – Oktawii Partyce.