Minimalna przegrana UKS-u Mniszek

Jadąc do Gorzowa Wielkopolskiego koszykarki Mniszka Boguszów nastawiały się na twardą walkę przez czterdzieści minut. Wiadomo było bowiem, że z czwartą drużyną ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodziczek, nie będzie łatwo o zwycięstwo .

Ten scenariusz sprawdził się na parkiecie w stu procentach. Walka trwała od początku o każdą piłkę i każdy kawałek boiska. Pierwszą kwartę wygrały 11:9 gospodynie z Gorzowa. W drugiej kwarcie okres dobrej gry Mniszka i chwilowa przewaga 10 punktów. Jednak koszykarki z Gorzowa Wlkp.przed przerwą niwelują stratę do 3 punktów, a w trzeciej kwarcie wychodzą na 5 punktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta nieznacznie dla zawodniczek z Boguszowa, lecz niestety zabrakło odrobinę skuteczności w końcówce meczu. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 58:56 dla AZS PWSZ. Koszykarkom Mniszka należą się brawa za walkę w meczu. Zapowiada się, że będą spore emocje w rundzie rewanżowej.KS AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – UKS Mniszek Boguszów 58:56 (11:9,19:24,21:13,7:10)AZS PWSZ : Witkowska 17, Pasternak 15, Sługocka 9, Kieliszek 7, Stelmach 5, Szynkiewicz 5, Barecka 0, Bojko 0, Czarnodolska 0, Gozdowska 0, Jaz 0, Zarzycka 0Mniszek : Dubarek 16 (2×3), Iwańczuk 12, M. Dźwilewska 11, Granops 7, M. Dźwilewska 6, Dobrzyńska 2, Wiktor 2, Tumasz 0