Mistrzostwa w duathlonie

Prawie 90 sportowców wystartowało w Polsko-Czeskich mistrzostwach w duathlonie. Na specjalne zaproszenie do Wałbrzycha przyjechała 12 osobowa grupa zawodników z czeskiego klubu SK OMT Pardubice.

Trasa przygotowana w kompleksie Zamku Książ ze startem i metą usytuowaną na Hipodromie Stada Ogierów Książ była jednak zbyt trudna dla naszych sportowców. Czesi okazali się lepiej przygotowani i wyjechali do domu z pokaźnym bagażem nagród, których zakup był finansowany ze środków Unii Europejskiej. W kategorii Open mężczyzn zawodnicy mieli do pokonania trasę wytyczoną na 3 kilometrowej pętli (1 pętla biegiem, 3 pętle na rowerze górskim i 1 pętla biegiem), łącznie 15 kilometrów. Jako pierwszy linię mety przekroczył Martin Berka (46 minut), drugi był Patrik Dusek (46:27), a trzeci Tomas Petr (46:49). Najlepszym zawodnikiem z Polski okazał się Piotr Holly zajmując czwartą lokatę tuż przed następną czwórką Czechów. Wśród kobiet, które rywalizowały na nieco krótszych trasach (2,4 km – bieg, 3 km – rower, i 800 m – bieg)najlepsza okazała się Aleksandra Podgórska (22:42). Kolejne miejsca zajęły: Urszula Jałocha (26:58) i Monika Dubarek (27:27). Tuż za nimi zawody ukończyła jedyna reprezentantka z Pardubic Lenka Benedova (28:22)