Młodzież w roli głównej

Młodzież w roli głównej

w Sport

Ostatni weekend roku szkolnego przyniósł wiele końcowych rozstrzygnięć z tenistami KT Szczawno-Zdrój w roli głównej. Mowa o Szczawieńskim Wielkim Szlemie, a także godnych odnotowania występach Krystiana Pniewskiego, Marcela Dzieło, Zuzanny Żygadło oraz Gabriela Wójcickiego

Z grona relacjonowanych w artykule imprez tenisowych tylko jedna miała miejsce w uzdrowisku. W niedzielę odbył się trzeci turniej z cyklu Szczawieński Wielki Szlem, tym razem pod nazwą Wimbledon Zdrój. Jak na młodych graczy przystało, rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: czerwonej, pomarańczowej oraz zielonej. W czerwonej, czyli najmłodszej grupie bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Figlak z KT Szczawno-Zdrój, która z kompletem zwycięstw stanęła na najwyższym stopniu podium wyprzedzając Lenę Nowik z Wałbrzycha oraz Szymona Kocura, również przedstawiciela klubu z uzdrowiska. W kategorii pomarańczowej, w której zmagania toczyły się na 3/4 kortu, najlepsza okazała się Oliwia Dróżdż z KT Szczawno-Zdrój pokonując w finale Franciszka Halickiego ze Świdnicy. Trzecie miejsce przypadło wspomnianej Zuzi Figlak, która tym samym po raz drugim znalazła się na „pudle”. W grupie zielonej zawody przyniosły wygrane faworytów – u dziewcząt po raz kolejny triumfowała Julia Hoffmann z KT Szczawno-Zdrój przed Aleksandrą Mrzygłód z Bielawy oraz Jessicą Gawrysiak ze Świdnicy. Wśród chłopców natomiast 1. miejsce przypadło w udziale Maciejowi Słowikowi ze Szczecina, który na finiszu wyprzedził Filipa Kosińskiego oraz Mikołaja Rochowiaka, obaj z miejscowego klubu. Kolejny, ostatni turniej szlema – US Szczawno odbędzie się we wrześniu. Po nim poznamy najlepszych graczy całego cyklu.

W podwrocławskim Smolcu rozegrano Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów. Udany występ zanotował nasz Krystian Pniewski, który w singlu dotarł do półfinału zajmując ostatecznie 3. miejsce. Natomiast w deblu grając w parze z Franciszkiem Wołchowiczem z Wrocławia nie miał sobie równych w całej imprezie.

Złotoryja gościła najlepszych młodzików Dolnego Śląska organizując mistrzostwa regionu. Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantów Szczawna-Zdroju, którzy byli wyróżniającymi się zawodnikami imprezy. W turnieju chłopców Marcel Dzieło dotarł do fazy ćwierćfinałowej singla, aby wraz z Bartłomiejem Rosiem z ZTT Złotoryja zwyciężyć w grze podwójnej. Jeśli chodzi o dziewczęta, to również w ćwiartce singla zameldowała się Zuzanna Zygadło, natomiast w deblu wraz z Hanną Koczan z KKT Wrocław wywalczyła tytuł wicemistrzowski.

Aż do Kołobrzegu udał się najwyżej sklasyfikowany spośród szczawieńskich skrzatów – Gabriel Wójcicki. Podopieczny Roberta Kosińskiego wziął udział w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym, który był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski do lat 12. Kołobrzeskie zawody prowadzone były systemem grupowym, a przedstawiciel uzdrowiska dotarł do ścisłego finału, w którym musiał uznać wyższość Jakuba Kawałkowskiego z Zielonej Góry. Dzięki temu Gabryś otrzymał „dziką” kartę, która upoważnia go do startu w turnieju głównym Mistrzostw Polski.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top