Najtwardszy strażak

w Aktualności

Bieg z 70kg manekinem, 100 uderzeń 6kg młotembieg z 20kg obciążeniem, przeskoczenie 3m ściany – to tylko wybrane konkurencje, jakie odbyły się w ostatni weekend w Toruniu. Podczas IV Mistrzostw Toughest Firefighter Alive Husqvarna Poland ponad 200 zawodników rywalizowało w najtrudniejszych zawodach na świecie! „Najtwardszym z Najtwardszych Strażaków" został Niemiec polskiego pochodzenia – Joachim Posanz. Tytuł „Najtwardszego Strażaka" w klasyfikacji TFA Husqvarna Poland otrzymał po raz czwarty Marcin Zdziebło.

TFA Husqvarna Poland jest turniejem zmagań strażaków z całego świata. Do Polski Mistrzostwa TFA wprowadzono  po raz pierwszy 2009 roku. Od samego początku gospodarzem Mistrzostw jest PSP Toruń. Formuła Toughest Firefighter Alive wywodzi się z miasta Auckland w Nowej Zelandii, gdzie w 1988 roku zostały rozegrane pierwsze tego typu Mistrzostwa. Głównym celem rywalizacji jest promocja takich idei jak: zdrowy tryb życia, szerzenie i wymiana wiedzy z zakresu pracy strażaków, rozwijanie koleżeństwa wśród strażaków, budowa postaw sportowej rywalizacji w społeczeństwie. TFA Husqvarna Poland co roku gromadzi najznamienitszych przedstawicieli profesji strażaka.

Na Rynku Nowomiejskim do zaciętego boju o tytuł „Najtwardszego Strażaka" stanęło ponad 200 zawodowych strażaków z 11 krajów. Polskę reprezentowali przedstawiciele prawie wszystkich województw. Przez dwa dni – 21 i 22 lipca – zawodnicy walczyli w 10 wyczerpujących konkurencjach. TFA Husqvarna Poland 2012 dostarczyło nam ponownie wielu emocji i wrażeń!Każdy z zawodników włożył wiele pracy, wysiłku i poświęcenia, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wszyscy strażacy wykazali się ambicją, profesjonalizmem oraz dokładnością w działaniu. Każdy był dzielny! Najlepsi z najlepszych otrzymali medale i wartościowe nagrody, w tym pilarki Husqvarna – powiedział Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer, Husqvarna Poland. Na Mistrzostwach TFA Husqvarna Poland najlepsi strażacy z Polski i ze świata przy mobilizującym dopingu publiczności pokonywali wszystkie konkurencje. To było niecodzienne wydarzenie. Strażacy zmagali się nie tylko z czasem, ale także z własnymi słabościami – bólem i zmęczeniem fizycznym. Tegoroczną sympatię kibiców zdobyła Annaelle Baechtel z Francji – pierwsza w historii Mistrzostw TFA HusqvarnaPoland i jedyna w tym roku uczestniczka. Z wielkim uznaniem i podziwem obserwowaliśmy wszyscy zmagania strażaków. W tym roku po raz czwarty Marcin Zdziebło zdobył tytuł: Najtwardszego Strażaka w kategorii TFA Husqvarna Poland, natomiast Joachim Posanz, Niemiec polskiego pochodzenia, zdobył tytuł: Najtwardszego z Najtwardszych Strażaków – podsumowała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy TFA Husqvarna Poland 2012.

Informacje dotyczące wyników tegorocznych Mistrzostw TFA Husqvarna Poland:

„Najtwardszym z Najtwardszych Strażaków" Mistrzostw został Niemiec polskiego pochodzenia Joachim Posanz. W 7 min 13 sek. ukończył pierwszy dzień Mistrzostw. Drugiego dnia zakończył wszystkie konkurencje w czasie 1 min 42 sek.

„Najtwardszym Strażakiem" w kategorii TFA Husqvarna Poland 2012 po raz czwarty został Marcin Zdziebło z Krakowa. Strażak z Małopolski zakończył pierwszy dzień z czasem: 6 min 38 sek. (w 2011 zakończył TFA Husqvarna Poland w 7 min 31 sek.).

W kategorii TFA Husqvarna Poland 2012 kolejne miejsca na podium zajęli także Polacy: II Paweł Hess z Krakowa (6 min 58 sek.) / III Piotr Dembicki z Gdyni (7 min 11 sek). Na V miejscu uplasował się Krzysztof Plesner ze Szczecina, VI – Piotr Roezner z Nysy, VIII – Rafał Bereza z Krakowa, IX – Tomasz Rozgoński z Gdyni, X – Kamil Krzyżewski z Krosna.

W kategorii FCC Husqvarna Poland 2012 miejsca na podium zajęli reprezentanci:

I – Kanady – Trevor Fera (1 min 32 sek.) / II – Niemiec – Alexander Meyer (1 min37 sek.) / III – Litwy – Laurinas Urbanavicius. Najlepsi Polacy w kategorii FCC Husqvarna Poland 2012 to: Krzysztof Szychulski z Bydgoszczy (VI miejsce, 1 min 43 sek.), Krzysztof Plesner ze Szczecina (VII miejsce, 1 min 54 sek.), Rafał Bereza z Krakowa (XI miejsce, 1 min 49 sek.).