Obronią podium przed wiosną?

W dotychczasowej historii spotkań piłkarki AZS-u PWSZ nigdy nie wygrały na boisku Mitechu Żywiec. Aż do minionej niedzieli, kiedy to rozgromiły niewygodnego jak dotąd rywala 5:0. Dzięki wysokiej wygranej wałbrzyszanki powróciły na najniższy stopień podium.

Już do przerwy niedawnego spotkania ekipa Kamila Jasińskiego pewnie prowadziła 3:0 po klasycznym hattricku w wykonaniu Oliwii Maciukiewicz. Po raz pierwszy wałbrzyszanka wpisała się na listę strzelców w 8 minucie, kiedy to wykorzystała dokładne dogranie Emilii Bezdzieckiej. Nie minęło wiele czasu, gdy zawodniczka AZS-u PWSZ po raz drugi zmusiła do kapitulacji bramkarkę miejscowych, tym razem zamieniając podanie Anny Rędzi na dwubramkowe prowadzenie. Zwieńczeniem świetnej postawy Maciukiewicz był jej trzeci gol zdobyty tuż przed zejściem na przerwę, kiedy to pani Oliwia indywidualną akcją ustaliła wynik pierwszej połowy. W drugiej części przyjezdne ostatecznie dobiły przeciwniczki notując kolejne dwa celne trafienia. Najpierw w 55 minucie celną główką po rzucie rożnym popisała się Małgorzata Mesjasz, a na niewiele ponad kwadrans przed końcem potyczki do siatki gospodyń przymierzyła Bezdziecka. Dzięki wyjazdowej wygranej akademiczki powróciły na podium Ekstraligi, które miejmy nadzieję, iż obronią co najmniej do wiosny przyszłego roku. Aby to jednak uczynić wałbrzyszanki muszą wygrać w niedzielę z Olimpią Szczecin, a na potknięcie naszej ekipy na pewno czekają zespoły z Łodzi oraz Sosnowca, które legitymują się identycznym dorobkiem punktowym. Na ostatni w tym roku pojedynek z udziałem AZS-u PWSZ zapraszamy w niedzielę o godzinie 11 na stadion przy ulicy Ratuszowej przypominając, iż wstęp na spotkania zespołu trenera Jasińskiego jest bezpłatny.

Mitech Żywiec – AZS PWSZ Wałbrzych 0:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Oliwia Maciukiewicz (8), 0:2 Oliwia Maciukiewicz (30), 0:3 Oliwia Maciukiewicz (44), 0:4 Małgorzata Mesjasz (55), 0:5 Emilia Bezdziecka (73)

AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Mesjasz, Gradecka, Pluta, Bezdziecka, Rędzia, Ratajczak, Dereń, Jaworek (70 Kowalczyk), Maciukiewicz (70 Miłek). Trener: Kamil Jasiński