Piłkarze PWSZ zagraja o siódme miejsce

To już pewne. Nie awansujemy do najlepszej czwórki turnieju. Po przegranej z Francją i Rosją pozostaje nam gra o 7 miejce na I Europejskich Igrzyskach Studenckich w piłce nożnej w hiszpańskiej Cordobie.

Po bardzo wyrównanym spotkaniu, które w połowie prowadzone było pod dyktando naszych piłkarzy przegraliśmy z drużyną z Francji 2:0. Pierwsza bramka padła po błędzie naszych obrońców, druga zdobyta została z ewidentnej pozycji spalonej, której niestety sędziowie nie zauważyli lecz po meczu przyznali, że w tej sytuacji popelnili błąd i bramka nie powinna być uznana. Pomimo kilku dogodnych sytuacji dla naszych zawodników nie udało sią zdobyć kontaktowej bramki. Po przegranej z Uniwersytetem Montpellier, straciliśmy szansę na grę w najlepszej "4" EIS. Kolejnym przeciwnikiem piłkarzy PWSZ była Rosja. Mecz toczył się w bardzo dużym upale, co dawało się we znaki zawodnikom obydwu drużyn. Wałbrzyszanie rozpoczęli od straty bramki, która padła po ewidentnym błędzie sędziego bocznego, który nie zobaczył kilkumetrowej pozycjj spalonej zawodnika rosyjskiego. W 30 minucie nasi zawodnicy wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę strzelił Michał Łaski. Niestety w drugiej połowie straciliśmy kolejną bramkę po błędzie naszej obrony i wynik 2:1 utrzymał się do końca spotkania. Nasza drużyna miała wyraźną przewagę w meczu jednak nie udało się strzelić gola na wagę remisu. Teraz zagramy o miejsce siódme. Najprawdopodobniej naszym rywalem będzie po raz drugi zespół z Finlandii.