Śląsk Wrocław przegrywa w Wałbrzychu

Górnicy zanotowali dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach III ligi. We wtorek wałbrzyszanie pokonali Śląsk II Wrocław 2:1, dzięki czemu samodzielnie okupują 1. miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa spotkania, do którego pierwotnie miało dojść w minioną niedzielę, toczyła się pod zdecydowane dyktando biało-niebieskich. Niemal od początku meczu miejscowi ruszyli do ataków, które dosłownie w pierwszych kilkudziesięciu sekundach mogły przynieść dwa gole naszej ekipy, jednak okazje Damiana Migalskiego oraz Marcina Orłowskiego nie dały efektu bramkowego. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze, gdyż w 10 minucie gospodarze prowadzili 1:0. Marcin Morawski, a więc grający asystent Roberta Bubnowicza, dokładnie dośrodkował z rzutu wolnego, do futbolówki doskoczył Dariusz Michalak i celną główką pokonał Mateusza Sobczaka.

Uradowani szybko zdobytą bramką wałbrzyszanie nie zwalniali tempa, ale na kolejne trafienie musieliśmy czekać niemal pół godziny. Nasza cierpliwość została jednak odpowiednio nagrodzona, gdyż w 37 minucie po indywidualnej akcji do siatki wrocławian trafił rozgrywający kolejny dobry mecz – Michał Oświęcimka. Rywale przebudzili się dopiero w ostatnich fragmentach przed przerwą, ale wrocławianie nie mieli patentu na Kamila Jarosińskiego, który najpierw wyszedł obronną ręką przy trudnym strzale Konrada Kaczmarka, a zaraz potem odbił dobitkę Pawła Kohuta.

W drugiej części naszym grało się już zdecydowanie trudniej, co między innymi oznacza, iż znacznie częściej swymi umiejętnościami musiał czarować praktycznie bezrobotny do przerwy Jarosiński. W 49 minucie było naprawdę groźnie w polu karnym Górnika, jednak miejscowi zdołali zachować czyste konto. Tego szczęścia wałbrzyszanom zabrakło w 57 minucie, gdy Mariusz Idzik przeciął świetne podanie doświadczonego Krzysztofa Ostrowskiego w pole karne i tym razem golkiper lidera III ligi nie miał nic do powiedzenia. Kolejne fragmenty to zacięta i momentami zbyt ostra walka z obu stron o każdą piłkę, z czym nie do końca radził sobie sędzia Andrzej Urban z Jeleniej Góry. Próbując uspokoić grę gospodarze szukali trzeciego gola i trzeba przyznać, iż kilka razy bliscy byli powodzenia. O szczególnym pechu może mówić Oświęcimka, który w 70 minucie znalazł się sam na sam z Sobczakiem, jednak ten wyszedł z bramki i na strachu się skończyło. Sporo pracy miał także Jarosiński, ale blok defensywny Górnika nie popełniał błędów, stąd wynik 2:1 utrzymał się do końcowego gwizdka arbitra.

W następnej kolejce biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Ilanką Rzepin. Do pojedynku dojdzie w sobotę o godzinie 14.

Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Dariusz Michalak (10), 2:0 Michał Oświęcimka (37), 2:1 Mariusz Idzik (57)

Żółte kartki: Morawski, Tyktor, Sawicki – Górnik oraz Przybylski – Śląsk

Sędziował: Andrzej Urban – Jelenia Góra

Widzów: 300

Górnik: Jarosiński, Rytko, D. Michalak, Tyktor, Surmaj (62 Krzymiński), Sawicki, Oświęcimka, Morawski (62 Radziemski), G. Michalak (90 Mrowiec), Migalski (87 Sobiesierski), Orłowski. Trenerzy: Robert Bubnowicz oraz Marcin Morawski