Turek za grosze

Według prognozy pogody sobota będzie słoneczna, a temperatura wyniesie około 20 °C. Chyba zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby po południu odwiedzić stadion przy ulicy Ratuszowej, tym bardziej, iż dla swych kibiców działacze klubu przygotowali promocyjną cenę biletów.

Dzięki decyzji zarządu klubu każdy z fanów będzie mógł się zaopatrzyć w wejściówkę już za 5 złotych. Jeszcze taniej, bo zaledwie 1 złoty wynosi cena biletu dla przedstawicielek płci pięknej. A wszystko po to, aby przyciągnąć jak największą liczbą kibiców na pojedynek z Turem Turek. Wszyscy mamy jeszcze w pamięci mecze z poprzednich sezonów, które na stadionie na Białym Kamieniu gromadziły nawet kilkutysięczną publiczność. Jakże blado z tymi liczbami wypadają tegoroczne spotkania wałbrzyszan u siebie, które ogląda średnio 700-800 widzów. Czy promocyjna cena przyciągnie większą liczbę wałbrzyszan? Przekonamy się jutro o godzinie 15 – warto jednak przyjść na Ratuszową i podziękować ekipie Roberta Bubnowicza za niedawne, pierwsze zwycięstwo naszych na wyjeździe.

Niedzielny pojedynek w Kluczborku idealnie ułożył się dla biało-niebieskich. Już w 6 minucie Marcin Morawski dośrodkował w pole karne miejscowych, piłkę w ogromnym zamieszaniu wyłuskał Grzegorz Michalak i goście prowadzili 1:0. Warto przy okazji odnotować, iż dostępu do bramki gospodarzy bronił były wychowanek Górnika – Łukasz Jarosiński, którego brat Kamil jest rezerwowym bramkarzem naszej jedenastki. Kolejne fragmenty pierwszej połowy należały do wyżej notowanego rywala, jednak przyjezdni spokojnie się bronili, a przy tym szukali okazji do podwyższenia prowadzenia. Tak było między innymi w 19 minucie, gdy Morawski znów podał do Michalaka, a popularny „Dziki" dokładnie przymierzył w długi róg – tym razem jednak Jarosiński nie dał się pokonać. Po raz trzeci Michalak szukał piłkarskiego szczęścia tuż przed zejściem na przerwę, ale znów górą był golkiper MKS-u. O ile bohaterem pierwszej odsłony był zdobywca jedynego gola, o tyle w drugiej części na to miano zdecydowanie zasłużył Damian Jaroszewski. W niemal ostatniej akcji meczu Łukasz Ganowicz idealnie przymierzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak „Jogi" cudowną paradą zapobiegł stracie gola, a zarazem dwóch cennych punktów.

MKS Kluczbork – Górnik PWSZ Wałbrzych 0:1 (0:1)Bramka: 0:1 Grzegorz Michalak (6)Górnik PWSZ: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Bartoš, Zawadzki, Sawicki, Morawski, Fojna, G. Michalak (55 Moszyk), Duś (46 Rytko), Maciejak (60 Zinke). Trener: Robert Bubnowicz