V Turniej piłki halowej

Ponad 340 zawodników z terenu Dolnego Śląska zmierzyło swoje siły w V Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Firmy Textim organizowanym przez Szkółkę Piłkarską „Szczyt" Boguszów-Gorce.

W turnieju wzięły udział łącznie 34 drużyny z następujących klubów piłkarskich: Orlik Kłodzko, „Piast" Bolków, Olimpia Kamienna Góra, Lechia Dzierżoniów, Polonia Stal Świdnica, Unia Bogaczowice, KS „Zdrój" Jedlina – Zdrój, Gwarek Wałbrzych, Victoria Świebodzice, PWSZ Wałbrzych, „Baszta" Wałbrzych, „Górnik" Wałbrzych, MKS Szczawno – Zdrój, „Victoria" Wałbrzych, Football Acadamy Zagłębie Wałbrzych oraz gospodarze SP „Szczyt" Boguszów-Gorce.

Turniej został rozegrany w czterech kategoriach wiekowych. W pierwszej kolejności zmierzyło się 9 drużyn trampkarzy. Zwycięstwo w tej kategorii zdobyła Olimpia Kamienna Góra wyprzedzając drużyny Orlika Kłodzko i Górnika Wałbrzych. W drugim dniu turnieju w szranki stanęło 8 zespołów młodzików. Tu najokazalszy puchar trafił do Górnika Wałbrzych, który w meczu finałowym pokonał Victorię Wałbrzych. Kolejnego dnia rywalizowało 9 drużyn Orlików. W tej kategorii wiekowej na pudle stanęły wszystkie drużyny. Ostatniego dnia konkurowało 8 zespołów Żaków – również w tej grupie tryumfatorami były wszystkie zespoły. Drużyny, które znalazły się na podium otrzymały pamiątkowe puchary oraz upominki od sponsorów. Nagrodzeni zostali również zawodnicy w kategoriach: najlepszy bramkarz, najlepszy zawodnik, najlepszy strzelec. Specjalny puchar został przekazany najmłodszemu uczestnikowi turnieju – 6 letniemu zawodnikowi Polonii Stal Świdnica.