W końcu wygrali

w Galeria/Sport

Lepiej później niż wcale. Koszykarze Górnika Wałbrzycha wygrali pierwszy w sezonie. Wczoraj na własnym parkiecie pokonali Basket Pruszków 100:89.

Na to zwycięstwo czekali wszyscy. Kibice, zawodnicy, sponsorzy i trener. Początek meczu ułożył się po naszej myśli. Biało – niebiescy szybko objęli prowadzenie. I mimo, że goście zaczęli szybko odrabiać straty pierwsza kwarta skończyła się 23:22 dla Górnika. W drugiej przewaga wynosiła już kilkanaście oczek. Ostatecznie zakończyła się wynikiem 50:40. Trzecia kwarta padła łupem pruszkowian, którzy nadrobili sześć oczek (20:26) i przegrywali tylko czterema punktami 70:66. W ostatniej Górnicy udowodnili jednak, że nie oddadzą tego meczu. Po kilku udanych akcjach Matczaka, Sterengi i Jakóbczyka „pękła” setka i pierwsze zwycięstwo w sezonie stało się faktem Górnik Wałbrzych – Basket Pruszków 100:89 (23:22, 27:18, 20:26, 30:23)