Wałbrzyszanie biegali w Bielawie

Sobotniego ranka, korespondencyjnie do treningu w ramach wałbrzyskiej akcji Biegaj-Zapobiegaj, odbył się bieg na wieżę kościoła w Bielawie.

Jest to IV edycja, bardzo ciekawej imprezy. Wieża ma ponad 100 metrów i jest trzecim najwyższym takim obiektem w kraju. Biegacze mieli do pokonania ponad 300 wąskich, wachlarzowych schodów. Doskonałą formą zaskoczyła Justyna Oleksy, prowadząca sobotnie zajęcia w ramach akcji Biegaj-Zapobiegaj. Wygrała w kategorii open kobiet z doskonałym czasem 1:31:00. W kategorii open mężczyzn, całe podium zajęli czesi – lekkoatleci, jak ustaliła Justyna, obecnie specjaliści w bieganiu po schodach. Jedynie 13 sekund dzieliło od zwycięstwa uczestnika naszych sobotnich treningów, Piotra Hollego, który zajął 5m. Na 7 miejscu zameldował się 17-letni kolarz górski KKW Jama Wałbrzych – Łukasz Szymczuk tracąc do zwycięzcy 15s.Warto wspomnieć również o innych wałabrzyszaninach, którzy podjęli wyzwanie zdobycia 300 krętych schodów i zajęli wysokie lokaty w swoich kategoriach. Byli wśród nich uczestnicy akcji Biegaj-Zapobiegaj Marcin Pachota i Andrzej Kluba oraz zawodnicy SRS Dęby Wałbrzych. W niedzielę, również w Bielawie zostanie rozegrany 10 kilometrowy Bieg ulicami Bielawy, na którym również wystąpią wałbrzyscy biegacze. – Wszystkim zdobywcom schodów gratulujemy, i spieszymy z informacja, że u nas też mięśnie pracują. Za rok, przy tym tempie pracy, podium w Bielawie będzie nasze. Zapraszamy więc wszystkich chętnych na bezpłatne treningi pod okiem specjalistów, w każdą sobotę o 9:30 przy Hali Lekkoatletycznej, ul. Chopina 1. Zajęcia prowadzą Justyna Oleksy i Roman Magdziarczyk gwarantujący profesjonalizm i wesołą atmosferę, w myśl powiedzenia „biegać każdy może". Na naszych sobotnich zajęciach, przygotować się można do XIII Półmaratonu Wałbrzych, którego start wyznaczono 29 sierpnia na Wałbrzyskim Rynku zapraszają organizatorzy. Zapisy można dokonywać na stronie internetowej WWW.polmaraton.walbrzych.pl lub www.biegaj-zapobiegaj.pl