Wszechstronni „Mechanicy"

Czy można łączyć świetne wyniki w sporcie z równie dobrymi osiągnięciami w nauce? Przykład Alana Dobrowolskiego, prymusa Zespołu Szkół nr 5, pokazuje, że jak najbardziej. A na potwierdzenie powyższych słów wystarczy podać wyniki 8 Mazda Półmaratonu Ślężańskiego, w którym uczeń „Mechanika" zajął doskonałe 15. miejsce w kategorii open oraz 2. pozycję w swojej grupie wiekowej.

Alan Dobrowolski to uczeń klasy IIIC o profilu technik logistyk, a jego wyniki w nauce mogą być wzorem dla innych przedstawicieli „Mechanika". Szkoła to jedno, ale inną pasją boguszowianina są również biegi, w których od ubiegłego roku dzięki ciężkiej pracy osiąga doskonałe rezultaty. W minioną sobotę Dobrowolski wziął udział w 8 Mazda Półmaratonie Ślężańskim. Start przyniósł mu 15. miejsce na ponad 3700 biegaczy, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich zawodników z naszego regionu. Jego czas to 1:15:52, a do zwycięzcy Kenijczyka Justusa Kiprono stracił około 10 minut. W klasyfikacji M-18 zajął 2. miejsce tracąc niewiele ponad 120 sekund do Aleksandra Wostala ze Szprotawy. Jak powiedział, to był jeden z najlepszych biegów z jego udziałem. -Było ciężko, ale tak to już jest w sporcie, że dobre wyniki muszą być poprzedzone wytężoną pracą. Dobrze mi się biegło, jeszcze nie byłem w takiej formie jak obecnie. Jestem bardzo zadowolony ze swojego startu, ale i wyniku, gdyż 15. miejsce to naprawdę niezłe osiągnięcie- przyznał na finiszu. Drugim przedstawicielem placówki z ulicy Ogrodowej w Półmaratonie Ślężańskim był Rafał Urbański, nauczyciel języka polskiego Zespołu Szkół nr 5. Pan Rafał jest również znany z zamiłowania do biegów, choć, co oczywiste, nie osiąga tak dobrych wyników jak jego podopieczny. W sobotnim wyścigu polonista „Mechanika" zajął 1556. miejsce w rywalizacji open (czas 1:49:41), a w kategorii M-40 był 302.