Z piłkarskich boisk

Nie lada sztuki dokonali juniorzy starsi Górnika Wałbrzych. Jeszcze do 88 minuty lider rozgrywek przegrywał z WKS-em Śląsk Wrocław 0:2, a mimo to pokusił się o komplet punktów, dzięki czemu nadal plasuje się na 1. miejscu. W środowym finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Włókniarz Głuszyca pokonał juniorów Zagłębia Wałbrzych 5:1.

Niepokonani w dolnośląskiej lidze juniorów starszych piłkarze Górnika zanotowali kolejny godny podkreślenia sukces. W środę podopieczni Macieja Jaworskiego podejmowali WKS Śląsk Wrocław, z którym po kwadransie rywalizacji przegrywali 0:2. Dwubramkowe prowadzenie rywali utrzymało się do 88 minuty. Wtedy to po zagraniu Damiana Migalskiego bramkę kontaktową zdobył Szymon Ręczkowski i tym samym biało-niebiescy powrócili do walki o komplet punktów. Walki zakończonej happy endem, gdyż w 92 minucie do remisu pięknym strzałem z rzutu wolnego doprowadził Dominik Bronisławski. Wrocławianie nie doszli jeszcze do siebie po dwóch ciosach, gdy otrzymali nokautujące uderzenie. W 93 minucie precyzyjne uderzenie oddał Bronisławski, bramkarz Śląska „wypluł" piłkę, do której dopadł Michał Tytman i ku ogromnej radości miejscowych dał Górnikowi piąte w tym sezonie zwycięstwo. Można sobie również wyobrazić rozpacz przyjezdnych, którzy oprócz punktów stracili także dwóch ukaranych czerwonymi kartkami zawodników.

Znacznie gorzej poszło juniorom młodszym Górnika, których pod nieobecność przebywającego na szkoleniu trenerów – Roberta Bubnowicza, poprowadził w środę Maciej Jaworski. Niestety, wałbrzyszanie wysoko, bo aż 0:4, przegrali z WKS-em Śląsk Wrocław i była to czwarta z rzędu porażka biało-niebieskich, których tegoroczny bilans wynosi zaledwie 3 punkty.

Początek tygodnia należał również do niżej sklasyfikowanych lokalnych zespołów, które rywalizowały w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu. We wtorek w pojedynku o 3. miejsce Czarni Wałbrzych pokonali seniorów Zagłębia Wałbrzych 4:2, dzięki czemu awansowali do rozgrywek na szczeblu okręgowym. Na tym samym szczeblu wystąpią również środowi finaliści, a więc Włókniarz Głuszyca oraz juniorzy Zagłębia Wałbrzych, mimo iż młodzi wałbrzyszanie przegrali 1:5.

Dolnośląska liga juniorów starszychGórnik Wałbrzych – WKS Śląsk Wrocław 3:2 (0:2)Bramki dla Górnika: Szymon Ręczkowski (88), Dominik Bronisławski (90+2), Michał Tytman (90+3)Górnik: Błaszczyk, Tytman, Literski, Kwiatkowski, Otok, Brzeziński (60 Ręczkowski), Grędziński, Surmaj, Gawlik (63 Popowicz), Bronisławski, Młodziński (46 Migalski). Trener: Maciej Jaworski

Dolnośląska liga juniorów młodszychGórnik Wałbrzych – WKS Śląsk Wrocław 0:4 (0:1)Górnik: Malczewski (72 Ziobro), Kozak, Piechaczek, Lewandrowski, Winiarski, Długokęcki, Popek (67 Salmon), Ciepielewski (45 Lis), Zając, Bogacz (62 Sobierski), Machura (56 Jędrusik). Trener: Maciej Jaworski (pod nieobecność Roberta Bubnowicza)

Puchar Polski na szczeblu podokręguMecz o 3. miejsce:Zagłębie Wałbrzych (kl.B) – Czarni Wałbrzych (kl.A) 2:4

Mecz o 1. miejsce:Zagłębie Wałbrzych (TJ) – Włókniarz Głuszyca 1:5 (0:3)Bramka dla Zagłębia: Marcin Sobotka (90)Zagłębie: Łobodziński (70 Mazur), Sabiniarz, Soliński, Wiktor (55 Jarzyński), Janiszewski, Kierski, Stacherski, Szklanko (55 Żołna), Dymiński (55 Szydłowski), Sobotka, Mlostek (55 Kuczeński). Trener: Józef Borcoń

Do rozgrywek PP na szczeblu okręgowym awansowały: Czarni Wałbrzych, Zagłębie Wałbrzych (TJ) oraz Włókniarz Głuszyca.