Z tenisowych kortów

Mikołaj Lis zwycięzcą, a Natalia Ejsmont zdobywczynią 2. miejsca Dolnośląskiego Dziecięcego Turnieju Tenisa Wrocław Open 2015. Obaj młodzi zawodnicy reprezentują barwy MKS-u Szczawno-Zdrój. Już za tydzień kolejne Mistrzostwa Wałbrzycha, tym razem w grze pojedynczej.

Aż czterech przedstawicieli MKS-u wywalczyło awans do finałowych zmagań DDTT Wrocław Open 2015. To spory sukces, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż do eliminacji przystąpiło 150 tenisistów z Dolnego Śląska, a do Wrocławia pojechało zaledwie 24 najlepszych, w tym: Marcel Dzieło, Bartek Feledyn, Mikołaj Lis oraz Kornelia Ejsmont, wszyscy ze Szczawna-Zdroju. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: do 10 oraz 12-lat. W młodszej grupie zwyciężyła Gaja Borowska z Legnicy, która w finałowym pojedynku okazała się lepsza od naszej Kornelii Ejsmont. Trzeci był Mateusz Dziedzina z Wrocławia. Jeszcze lepiej poszło podopiecznym Roberta Kosińskiego wśród 12-latków. Rywalizację starszych tenisistów wygrał Mikołaj Lis, który w pokonanym polu pozostawił między innymi dwóch wrocławian: Jakuba Kordowskiego oraz Jędrka Proroka.

Wspominając o sukcesach najmłodszych amatorów białego sportu nie możemy pominąć informacji o kolejnej imprezie, której organizatorem jest Tenis-Arena. Ośrodek przy ulicy Ogrodowej zaprasza do wzięcia udziału w Halowych Mistrzostwach Wałbrzycha w grze pojedynczej, które odbędą się w dniach 7-8 marca. Zapisy przyjmowane będą do piątku 6 marca, godz. 9, pod numerem telefonu 601-480-111. Zbliżające się mistrzostwa rozegrane zostaną w trzech kategoriach wiekowych: open, +40 oraz +50 lat, a sama impreza zaliczana jest do punktacji Polskiego Związku Tenisowego.